Szkoła Językowa Progress School Zawiercie

Szkoła Językowa Progress School Zawiercie

Raport semestralny

Strona główna » Aktualności » Raport semestralny

wielkość tekstu: A | A | A

JUBILEUSZOWY RAPORT SEMESTRALNY NR 25 ZIMA 2019/20

Szanowni Państwo,

To Jubileuszowe, 25-te doroczne sprawozdanie z działalności Szkoły Językowej Progress oraz z postępów jej Słuchaczy. Dziękujemy za bycie z nami przez te wszystkie lata i zapraszamy na obchody 25-lecia, 20 czerwca 2020, w MOK Zawiercie.

KADRA, MIĘDZYNARODOWE CERTYFIKATY, RENOMA SZKOŁY:

 • Dumą Szkoły Progress są jej wieloletni uczniowie, świetnie wykształcona, sprawdzona, profesjonalna Kadra Lektorów i Egzaminatorów (Cambridge, Matura, TELC, Pearson) oraz bardzo sprawny Sekretariat. Razem przyczyniamy się do uzyskiwania przez naszych słuchaczy świetnych wyników oraz do tworzenia wyjątkowej, przyjaznej i twórczej atmosfery w Szkole.

 • Efektem naszej pracy są kolejne wspaniałe certyfikaty językowe w sesji letniej i zimowej 2019- Cambridge CAE, FCE, PET, KET oraz czerwcowa sesja egzaminów Young Learners na 3 poziomach. Teraz mamy już ponad 700 certyfikatów!!!

 • W uznaniu dla wyników naszej pracy Szkoła Progress, jako jedyna w regionie, ma prawo posługiwania się tytułem: „CAMBRIDGE ESOL EXAM PREPARATION CENTRE” , z czego jesteśmy bardzo dumni.

 • Szkoła jest również Centrum Egzaminacyjnym TELC I Pearson a w czerwcu 2019 odbyła się kolejna, spora sesja egzaminu Pearson Stage 3 (B2), który potwierdza kwalifikacje językowe, między innymi, nauczycieli wychowania przedszkolnego oraz pracowników służby cywilnej. Zapraszamy na kursy i egzaminy (100% zdawalności, w tym „ pass with merit”:)

 • Dumni jesteśmy również z wyników na egzaminie 8-klasisty, egzaminie gimnazjalnym i maturalnym, gdzie nasi uczniowie tradycyjnie osiągają doskonałe rezultaty. Bardzo dziękujemy i gratulujemy pracującym z nimi nauczycielom.

PROGRAM WYCHOWAWCZY I MIĘDZYNARODOWE WYMIANY SZKOLNE:

 • Poza dobrymi kursami językowymi Szkoła szczyci się też unikalnym programem wychowawczym (m.in. przygotowaniem kulturowym), który wspomaga całościowy rozwój dziecka/słuchacza i jest niezwykle ważny w osiąganiu najwyższych poziomów językowych poprzez kształtowanie umiejętności życiowych.

 • Kolejnym ważnym elementem naszej pracy są międzyszkolne wymiany młodzieży. Do Vicenzy we Włoszech uczniowie szkół średnich jeżdżą już od 2004 roku. Wymiany te organizowane są wspólnie z Katolickim Liceum Ogólnokształcącym SPSK w Zawierciu. Wymiana wiosną 2019 była kolejną bardzo udaną a wymiana 2020, w marcu i kwietniu, już się finalizuje:). Zaangażowanej w nią młodzieży życzymy, jak zawsze, niezapomnianych wrażeń.

INNE FORMY DZIAŁALNOŚCI:

 • Utrzymujemy profesjonalne kontakty z Kent School of English (KSE) z Broadstairs, Anglia oraz z zaprzyjaźnionym z nami kilkunastu lat „Native Speaker”-em, p.Robertem Lambert z Anglii, który odwiedza nas, przysyła książki, płyty, pocztówki oraz Christmas Crackers na nasze doroczne Christmas Party. Bardzo mu za tę wyjątkową przyjaźń dziękujemy:). P. Robert planuje kolejny przyjazd do nas, na kilka tygodni, od marca 2020.

 • Odbył się też kolejny wyjazd na letni kurs językowy do Kent School of English pod opieką p.Beaty Buły i p. Elizy Borczyk, jak zawsze pełen wrażeń oraz niezwykle wzbogacający kulturowo. Dziękujemy bardzo:).

 • Pod koniec października w Szkole miała miejsce tradycyjna impreza językowo-kulturowa dla dzieci, związana ze świętami w krajach angielskojęzycznych, Halloween/Thanksgiving, czyli gry i zabawy kulturowo-językowe. Jak zawsze, cieszyła się dużym powodzeniem, zwłaszcza u najmłodszych. Wyróżnikiem tych imprez jest fakt, że nauczycielom w prowadzeniu poszczególnych gier i zabaw asystują starsze dzieci, które często wręcz samodzielnie prowadzą elementy gier w języku angielskim, dla swoich młodszych koleżanek i kolegów, wykazując niezwykłe talenty językowe i organizacyjne. Bardzo im za ich zaangażowanie dziękujemy, bo bez nich to nie byłoby to samo!!!

 • W grudniu świętowaliśmy „Christmas” – był teatrzyk kukiełkowy (tematyczny Piernikowy Ludzik/ ‘Gingerbread Man”) przygotowany przez grupy p. Michała, domowe pierniczki, robienie własnych Christmas Crackers (tradycyjny angielski „cukierek” z prezencikiem, żartem i papierową koroną w środku), lekcje kulturowe, kolędy, itp. Było magicznie, jak zawsze:).

 • PROGRESSKOWO, czyli Świetlica Językowa dla dzieci w wieku 1-5 lat, działa od 2010 i jest popularna wśród najmłodszych. Jej „absolwenci” zasilają następnie dziecięce grupy językowe. Pozdrawiamy wszystkie dzieciaki! Jesteśmy bardzo dumni z naszych najmłodszych uczniów:).

   

W czasie ferii zimowych odbywały się „Ferie z Progress-em” - warsztaty egzaminacyjne dla starszych dzieci i młodzieży oraz zajęcia z tablicą multimedialną, bajki i inne gry i zabawy  językowe dla najmłodszych. Kilkadziesiąt osób skorzystało z tej dodatkowej okazji sprawdzenia się/poćwiczenia języka przez dwa kolejne poniedziałki ferii. Dziękujemy:):):)

 

Celina Kurkowska i Eliza Borczyk VERTE

czytano: 622 razy

autor: progresschool.com.pl

data dodania: 2020-03-05 15:13:28

Poznaj nasze mocne strony

 • Nasza wykwalifikowana kadra lektorów posiada wysokie kwalifikacje i umiejętności zawodowe. W naszym zespole mamy licencjonowanych egzaminatorów gimnazjalnych, maturalnych, Cambridge, Pearson oraz TELC, z języka angielskiego.
 • Celem Szkoły jest prowadzenie nauki języków obcych tak, aby szybko umożliwić porozumiewanie się, przy harmonijnym rozwoju wszystkich umiejętności językowych, na każdym poziomie.
 • Obiektywną weryfikacją jakości naszej pracy jest liczba i jakość zdawanych przez naszych uczniów egzaminów krajowych i międzynarodowych. Liczba zdobytych certyfikatów zewnętrznych przekroczyła 600.

Ciekawostki

 • Podstawowe materiały (podręczniki) mogą być wypożyczane uczniom lub przekazywane odpłatnie po cenie nabycia.dalej 
 • Nauka w Szkole odbywa się w grupach 6-8 osobowych bądź indywidualnie, z wyłączeniem grup egzaminacyjnych i kursów specjalistycznych, gdzie grupy mogą być liczniejsze.dalej 
 • Istniejące grupy dzieci i młodzieży rozpoczynają zajęcia 1 września wg ubiegłorocznego planu.dalej 

Oferujemy kursy językowe:

Dla najmłodszych
(2-5 lat)

Dla dzieci
(szkoła podstawowa)

Dla młodzieży

Dla dorosłych

Dla firm i instytucji

Progress School Zawiercie
Progress School Zawiercie
Progress School Zawiercie
Progress School Zawiercie

Szkoła Językowa Progress Zawiercie
ul. Blanowska 23, 42-400 Zawiercie

tel.: 32 67 120 02 | 601 913 890
e-mail: biuro@progresschool.com.pl

 • ferie6
 • ferie5
 • ferie4
 • ferie3
 • ferie2
Szkoła Językowa Progress School Zawiercie.
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Facebook
Wersja mobilna